01.10.2013 tarihinde Çimenton Mineral Ürünler Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanıyla Ankara’da faaliyetine başlamış olan firmamız, Yalı Beldesi Çiftlik Mahallesi Küçük Sarnıç Küme Evler No: 16 Bodrum / Muğla adresinde bulunan ve tekdamar çilek taşı üretimi yapmakta olan 2473054 Erişim numaralı 2B grubu  250 hektar taş ocağını 18.12.2014 tarihinde devralmıştır.

Bodrum İlçesi, Çamlık Beldesi, Çilek Köyü yakınlarında bulunan taşocağımızdan çıkan “çilek taşı”, bu bölgeye has dekoratif bina cephe kaplama ve duvar taşı olarak kullanılmak üzere üretilen bir doğal yapı taşı olup halk arasında köyün isminden esinlenerek çilek taşı olarak tanınmıştır.

“Çilek taşı”nın çıkartılması sırasında ortaya çıkan atık malzemelerin de geri dönuşüm malzemesi olarak bir değere dönüştürülebilmesi amacıyla ocak sahamıza 250 ton/ saat kapasiteli mobil bir kırma-eleme tesisi kurulmuş ve muhtelif ebadlarda yol inşaatlarında kullanılan  0-5 mm kum ile 5-12 mm,  12-19 mm, 19-25 mm mıcır ve filler malzeme üretimide yapılmaktadır.

Amacımız  “çilek taşı”nın piyasada aranılan kalite , miktar ve özenle rekabetçi şartlarla piyasaya arz edilerek kullanımı artırmak ve Bodrum İlçesinin harikulade güzel doğası içerisinde yapılaşma süreci süratle devam ederken doğayla barışık, güzel görünümlü inşaatların ortaya çıkmasına katkı sağlamaktır.