Çimenton Hazır Beton Tesisimiz 90m3/saat kapasiteli olup, Bodrum Yalı Mahalesi Küçük Sarnıç Mevkiinde yer alan Çilektaşı Ocağı içerisinde kurulmuştur.

Santralimiz BETKON makine imalatıdır. Bantlı ve sıra bunkerli tiptir. 2,5m³ şarj kapasiteli ve Çift mili karıştırıcı kazan donanımlıdır. Agrega olarak ocağımızdan çıkan muhtelife batlardaki yıkanmış kum ve mıcırlar kulanılmaktadır. Karma su ihtiyacı ocak sahasında bulunan kuyumuzdan karşılanmaktadır. Suyun iletkenlik analizleri sürekli güncelenmektedir.


10 adet Transmikser ile birisi 34/4mt. Schwing ve diğeri 37/5mt. Everdigm marka olmak üzere 2 adet beton pompamız ile Bodrum yarım adasında 30km hinterlanda kadar hizmet vermektedir.

Grubumuz 1971 yılında Türkiye’ye Hazır Betonu ilk tanıştıran öncü firma vasfıyla sektörde 50 yılık tecrübesi ve yetişmiş deneyimli personeli ile 7 gün 24 saat birinci sınıf kalitede beton üretim ve sevkiyat hizmeti vermektedir.

Hazır betonun bilinçli kulanımı için en önemli şart; yapınızda kulanılacak betonun mukavemet sınıfını ve cinsinin birlikte doğru seçilmesidir. Deneyimler göstermiştir ki talep edilen hazır betonun sınıf dayanımı arzu edilen düzeyde olsa bile, bazı durumlarda istenen işlevi yerine getiremeyebilir.

ÇİMENTON A.Ş KONKASÖR ÜRETİLEN AGREGALAR

0-5mm Kırma Taş Tozu: Tüvenan kalkerin kırma-eleme tesisinde kırılarak 5mm’lik elekten geçirilmesiyle elde edilen elek altı üründür . Beton agregaların’ın %50’lik kısmını kapsayan Taş Tozu, Hazır Beton yapımının yanı sıra asfalt, bordür, beton direk, parke yapımı gibi alanlarda da kullanılmaktadır.(TS-EN 12620)

5-12mm ve 12-22mm aralıkta Mıcır: Tüvenan kalkerin kırma-eleme tesisinde kırılarak 5mm –12mm ve 12-22mm elekler arasından elde edilen ürünlerdir. Hazır beton yapımının yanı sıra, asfalt, bordür, beton direk, parke yapımı gibi alanlarda da kullanılmaktadır.(TS-EN 12620)

FİLLER: Çeneli kırıcıdan geçen tüvenanın sekonder ve tersiyer kırıcılara gönderilmeden önce 19mm’lik elekten geçirilerek elek altından elde edilen ve bünyesinde azami %15 toprak veya kil barındıran mıcır ve toprak karışımı bir üründür. Yol ve alt yapı dolgu işleri için uygundur.

BYPASS: Tüvenan kalkerin çeneli kırıcının besleme ızgarasındaki eleklerden ayrılan ve 0-19 mm boyutlarındaki elekten elenen nebati toprak oranı %50’yi bulan bir dolgu malzemesidir.